Seçim Güvenliği Toplantısı
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz, 24 Haziran 2018 Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ile 27.Dönem Milletvekili Genel Seçiminin huzurlu bir ortamda geçmesi için alınacak tedbirlere ilişkin yapılan Seçim Güvenliği Toplantısına başkanlık etti, Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri ile kamu kurum/kuruluşlarının yöneticileri katıldı.
Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, “24 Haziran’da yapılacak seçimin Orhangazi’de huzur ve güven içerisinde hiçbir olaya meydan verilmeden tamamlanması için öncesinde, seçim sırasında ve sonrasında alınması gereken tedbirlerin Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayımlanan Seçim Takvimi doğrultusunda hızlı bir şekilde yerine getirilmesi amacıyla görevli ve sorumluların belirlendiğini, en küçük bir olumsuzluğa meydan vermemek için gerekli tedbirlerin gözden geçirildiğini” söyledi.
Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, ”toplantıda, seçim süreciyle ilgili mevzuat, seçim takvimi, seçim sürecindeki yetkili birimler ve seçim propagandasında uyulması gereken yasal sorumluluklar hakkında genel bir değerlendirmenin yapıldığını, siyasi parti ilçe binaları ile seçim büroları dışında başka yerlere bayrak, flama vb. asılmaması, siyası parti araçlarının Cumhuriyet Alanına park etmemesi, ses ve çevre kirliliği yaratılmamasına özen gösterilmesi, kamu düzenine ve kamu güvenliğine zarar verilmemesine yönelik kararların alındığını” belirti.
Kaymakam Dr. Yalçın Yılmaz, toplantıya katılanlara teşekkür ederek, seçimlerin huzurlu ve güvenli ortamda tamamlanması dileğinden sonra toplantı sona erdi.