Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı
 
 

Demokrasinin temel taşlarından olan basın; düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı, kurumlarımız ile vatandaşlarımız arasında veri akışını sağlayan, aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle sivil toplumun dinamizmini besleyen, sağlıklı yürümesinde ve güçlenmesinde önemli bir rol üstlenmektedir.

Topluma önemli ve doğru bilgilerin aktarılması için çeşitli zorluklara karşı, gazetecilik mesleğini büyük bir özveri ile yılmadan yerine getiren basın mensupları; gecesini gündüzüne katan, kimi zaman tehlikeli bir olaya karşı korkmadan cesurca haber peşinde koşan, kimi zaman önemli protokol üyelerinin takibi gibi çeşitli konularda doğru bilgiyi kamuoyuna ulaştırmak için var gücüyle emek veren toplumumuzun önemli ve değerli bireyleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasını gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, yaptıkları görev gereği bir anlamda kamu hizmeti ifa eden değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, ebediyete intikal eden basın çalışanlarını rahmetle anar, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım. 10.01.2018

 

                                                        Dr. Yalçın YILMAZ                                                                                 

                                                        Orhangazi Kaymakamı