Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Yarışları Gürle Dağı´nda yapıldı   

             
Kaymakamımız Sayın Dr. Yalçın YILMAZ' ın katılımıyla Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Yarışları Gürle Dağı´nda yapıldı.

Orhangazi Belediyesi’nin, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Gökyüzü Hava Sporları Kulübü işbirliğinde düzenlediği Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Yarışları büyük bir heyecanla yapıldı. iki gün süren ve Türkiye´nin çeşitli bölgelerinden 51 sporcunun katıldığı yarışmada pilotlar Gürle Dağı´nda bin 100 metreden atladı.
Orhangazi´de bu yıl 6.´sı düzenlenen  Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Uçuşu Yarışları tamamlandı. Hafta sonu iki gün olarak yapılan yarışlarda heyecan bu yılda doruktaydı. Orhangazi Belediyesi, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Gökyüzü Hava Sporları Kulübü işbirliğinde düzenlenen yarışlara bu yıl 51 yamaç paraşütü pilotu katıldı.
BİN 100 METREDEN ATLADILAR
Orhangazi´nin en yüksek noktası olan ve yamaç paraşütü için uygunluğu ile bilinen Gürle Dağı´ndaki paraşüt sahasında start alan yarışmada pilotlar, rüzgarın uygun anını bekleyerek bin 100 metreden kendilerini boşluğa bıraktı.
ORHANGAZİLİLERDEN İLGİ
Geleneksel hale gelen yarışma, Orhangazililerin yamaç paraşütüne olan ilgisini de arttırdı. Her yıl artan izleyici sayısına bu yılda yenileri eklendi. Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve STK temsilcilerinin yanısıra çok sayıda vatandaş da Gürle Dağı´ndaki paraşütle atlama sahasına gelerek yarışmaları yerinde izledi. Yamaç paraşütü yarışları Orhangazi semalarında renkli görüntülere sahne oldu. Ard aarda atlayan paraşütçüler özellikle hafta sonunu İznik Gölü sahilinde geçirenler tarafından ilgiyle izlendi